Zabiegi pielęgnacyjne na lato

Usuwanie popękanych naczyń krwionośnych.

Czerwone pajączki najczęściej pojawiają się u osób, które mają cerę wrażliwą. Powstają, kiedy w wyniku niskiej bądź wysokiej temperatury ścianki naczynek włosowatych rozszerzają się. Mogą towarzyszyć trądzikowi różowatemu; są skutkiem noszenia butów na wysokim obcasie, spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej (w pracy), zaburzeń hormonalnych i krążeniowych.

Lato to dobry okres, aby pozamykać popękane naczynka krwionośne. Jeżeli pajączki są mało widoczne, udaj się do salonu kosmetycznego na zabieg obkurczania i wzmacniania; w gorące dni unikaj laserowego zamykania naczyń. Kosmetyczka najpierw złuszczy naskórek, a potem zastosuje łagodzący kosmetyk przeznaczony do skóry wrażliwej i trądzikowej. Pomiędzy zabiegami skórę należy zabezpieczać kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

Mezoterapia dla suchej skóry.

Zarówno przed urlopem, jak i pod koniec lata skóra potrzebuje nawilżenia. Zabiegiem, który nawodni naskórek, jest mezoterapia. Polega na ostrzykiwaniu twarzy lub innych części ciała przy jednoczesnym wprowadzaniu preparatów nawilżających. Mezoterapię stosuje się także w medycynie estetycznej podczas zabiegów ujędrniania skóry, spłycania zmarszczek, redukowania rozstępów i cellulitu oraz do likwidowania oznak łysienia, a także przeciwdziałania wypadaniu włosów. Substancjami wprowadzanymi pod skórę mogą być między innymi: kwas hialuronowy, kofeina, roślinne i mineralne ekstrakty, aminokwasy spalające tkankę tłuszczową. Zabieg, w zależności od ostrzykiwanego miejsca, trwa około godziny.

Stosowanie wypełniaczy.

Modelowanie lub nawilżanie twarzy nieinwazyjnymi metodami to dobry sposób letniej pielęgnacji. Do tych zabiegów zastosować możemy kwas hialuronowy zawarty w kremach, serum lub innych kosmetykach. Aplikując takie produkty i systematycznie je stosując, zapewniamy skórze młody wygląd, wygładzamy zmarszczki, „budujemy” ochronę przed słońcem lub mrozem, opóźniamy procesy starzenia się skóry. Latem nie poddawajmy się inwazyjnym zabiegom wstrzykiwania botoksu; przecież żadna z nas nie chciałaby mieć opuchniętych ust na wakacjach. Botoks pod wpływem wysokich temperatur traci swoje właściwości wypełniające.