Jak zrobić makijaż na randke

Każda dziewczyna na pierwszej randce chce wyglądać olśniewająco. Kluczem do takiego wyglądu nie są tylko fryzura lub ubiór. Ważną rolę odgrywa również makijaż. Jak zrobić makijaż na randkę?

Przygotowania.
Dwie lub trzy godziny przed randką zacznij przygotowania. Aby makijaż ładnie wyglądał, zrób peeling, a potem nałóż maseczkę i krem nawilżający. Na gładką skórę łatwiej nałożysz kosmetyki. Zarezerwuj odpowiednio więcej czasu na przygotowania, aby nie spóźnić się. Kiedy maseczka będzie wysychała lub krem wchłaniał się, możesz ułożyć fryzurę.

Makijaż twarzy.
Zacznij od nałożenia podkładu. Weź pod uwagę to, dokąd zostałaś zaproszona (lub zaprosiłaś ty) i to, jaki typ światła jest dominujący w tym miejscu (naturalne czy sztuczne). Do oświetlenia dostosujesz makijaż: jeżeli randka odbędzie się w restauracji, maluj się przy sztucznym świetle; jeśli na wolnym powietrzu – przed oknem. Niedoskonałości (cienie pod oczami, krostki, zaskórniki, blizny) ukryj korektorem do twarzy. Użyj kosmetyku punktowego w kolorze jaśniejszym od podkładu i dobrze go z nim połącz. Tym samym korektorem możesz wymodelować twarz. Zaaplikuj go na brodę, grzbiet nosa, nad górną wargę i na czoło – między oczy. Podkład i korektor utrwal pudrem matującym – makijaż nie może spłynąć z twarzy podczas randki. Bronzerem podkreśl kości policzkowe, boki nosa i wierzch czoła. Rozświetlaczem zaznacz wierzch kości policzkowych, czubek nosa i łuk brwiowy. Róż zaaplikuj na policzki.

Makijaż oczu i ust.

Obrysuj kontur brwi, a następnie wypełnij je kredką lub cieniem. Nad i pod brwiami nałóż jasny korektor i dobrze go rozetrzyj. Na ruchome i nieruchome powieki nanieś cień w kolorze takim samym, jak podkład – będzie on stanowić bazę pod pozostałe cienie. Na górną i dolną powiekę zaaplikuj cień w jasnoróżowym kolorze, a potem rozetrzyj go w załamaniach powiek. Szarą, ciemnoróżową lub jeżynową kredką narysuj kreski na powiekach przy linii rzęs. Możesz je nieco „wyciągnąć” do góry. Kreski popraw czarnym eyelinerem; narysuj tzw. jaskółkę. W wewnętrznych kącikach nałóż jasny cień, który rozświetli spojrzenie i optycznie powiększy oczy. Wytuszuj dokładnie rzęsy. Usta pomaluj szminką w jasnym różowym kolorze i bezbarwnym błyszczykiem.