Proste i szybkie fryzury – krok po kroku

Fryzura a’ la kłos.

Kłos dla większości z nas wydaje się trudną fryzurą do zrobienia. Mamy kłopoty z dobieraniem pasemek i umieszczaniem ich w odpowiednim miejscu. Na szczęście możemy zrobić fryzurę przypominającą kłosa. Dobierz po jednym pasemku znad uszu i skręć je do wewnątrz. Pasemka zwiąż razem małą, przezroczystą gumką z tyłu głowy. Następnie przez otwór powstały między głową a związanymi włosami przełóż pasemka od góry. Dobieraj, skręcaj i związuj kolejne pasemka według tej samej zasady. Na koniec możesz delikatnie powyciągać kosmyki tak, aby kłos wydał się większy i pełniejszy.

Koczek – koński ogon.

Dokładnie rozczesz włosy i zwiąż je w koński ogon na czubku głowy. Nie przekładaj jednak do końca włosów przez gumkę, lecz zwiąż w połowie kucyka (zrób to, gdy po raz ostatni miałaś przełożyć kucyk przez gumkę). Pozostałymi włosami okręć powstały w ten sposób koczek, by zakryć frotkę. Użyć możesz gumki w kolorze włosów – wtedy będzie mniej widoczna. Pasemka zabezpiecz wsuwkami. Całą fryzurę spryskaj mocnym lakierem do włosów.

Włosy zebrane do połowy.

Jest to niezwykle dziewczęca i jednocześnie elegancka fryzura. Odsłania twarz, zakrywa ramiona, nadaje się do szkoły i pracy. Jak ją zrobić? Dobierz nad uchem dwa duże pasemka i skręć je ze sobą. To samo zrób z drugiej strony głowy. Pasemka zwiąż ze sobą na supeł i przypnij wsuwkami. Zadbaj o to, by włosy z tyłu głowy (te między skręconymi pasmami) były gładko zaczesane; z tyłu nie może utworzyć się przedziałek. Jeśli masz krótką grzywkę, zostaw ją po lewej lub prawej stronie czoła – niech swobodnie opada na oczy. Włosy, które nie są związane, możesz delikatnie nakręcić na lokówkę.

Warkocz z boku głowy.

Rozczesz dokładnie włosy, a następnie zaczesz na lewą lub prawą stronę. To, z której strony będzie warkocz, zależy od tego, na której stronie masz grzywkę. Włosy podziel na trzy części i zaplataj. Zewnętrzne pasemko włóż między środkowe i drugie zewnętrzne. To samo powtórz z pasemkiem z drugiej strony. Warkoczyk zwiąż kolorową frotką lub wstążką.

Fryzura z opaską.

Na głowę załóż opaskę na gumce. Lekko wyciągnij włosy do góry w taki sposób, aby fryzura nabrała objętości i nie była płaska i „ulizana”. Oddziel pasemko nad uchem i włóż za opaskę. To samo zrób z pozostałymi włosami. Pasemka zabezpiecz wsuwkami; dodaj jakąś kolorową ozdobę.