Toaletka kosmetyczna, czyli co każda dziewczyna mieć powinna.

Gdybyś spojrzała teraz na swoje kosmetyki, zauważyłabyś pewnie, że są rozmieszczone po całym pokoju lub łazience, a część z nich leży tam, gdzie nigdy nie powinna się znaleźć. Gdzie najlepiej jest je ulokować? Na toaletce kosmetycznej. A jak ma wyglądać taki mebel? I w jaki sposób umieścić w niej wszystkie kosmetyki?

Toaletka kosmetyczna – niezbędny mebel w sypialni.

Jak powinna wyglądać toaletka kosmetyczna z prawdziwego zdarzenia? Weź pod uwagę to, że przed toaletką będziesz każdego ranka (i podczas niektórych wieczorów być może też) robiła makijaż. Musisz mieć zatem dobre oświetlenie. Światło powinno być na tyle jasne, aby wyeksponować wszystkie twoje niedoskonałości (tak, byś potem mogła je zakamuflować). Większość nowoczesnych toaletek kosmetycznych posiada listwę z oświetleniem, którą (w zależności od modelu) można włączyć z lewej lub prawej strony. Listwy te zazwyczaj okalają lustro (najważniejszą część toaletki kosmetycznej). Powinno ono obejmować większość twojej sylwetki (od głowy do pasa). Niektóre toaletki dodatkowo wyposażone są w boczne lusterka ruchome. Pomocne są zwłaszcza przy upinaniu fryzury; w bocznych lusterkach oglądać możesz włosy z każdej strony. Równie ważnym elementem toaletek są szuflady, w których schowasz kosmetyki. Jedne mają długą, podłużną szufladę, inne – mniejsze i pojedyncze. W przypadku tych pierwszych organizacja kosmetyków wymaga od nas małego wysiłku.

Toaletka kosmetyczna – organizacja kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych.

Do toaletek kosmetycznych dokupić możesz organizery na kosmetyki – szkatułki, pojemniki na pędzle kosmetyczne, pudełka rozmiarem dopasowane do poszczególnych produktów. Równie dobrze możesz zrobić je sama. Użyj do tego sklejki lub grubej tekstury, mocnego kleju, kolorowej tkaniny. Zmierz długość i szerokość szuflady, a następnie dobierz wielkość przegródki do kosmetyków. Na toaletce umieść pojemniki na pędzle – je również możesz ozdobić, oklejając kolorowym materiałem lub nasypać do środka kolorowych kamyczków bądź koralików (unieruchamiając w ten sposób pędzle). Przyda ci się także lusterko powiększające.

Zapamiętaj! Dbaj o porządek i czystość na toaletce kosmetycznej i w szufladach. Raz w tygodniu umyj lustro, przetrzyj blat i dokładnie wyczyść przegródki w szufladach. Nie zapomnij o dezynfekcji pędzli i akcesoriów do makijażu.