Czy wiesz, jak dbać o włosy kręcone?

Jak prawidłowo myć włosy kręcone?

Wydaje się, że włosy kręcone są bardzo trudne w pielęgnacji. Nie do końca tak jest. Do mycia wystarczą bowiem trzy kosmetyki: szampon, odżywka i maseczka. Szamponem można umyć włosy dwa razy; oczywiście należy pamiętać, aby dokładnie spłukać pianę i kosmetyk z głowy. Po każdym myciu i suszeniu można nałożyć odżywkę nawilżającą lub regenerującą. Kilka razy w tygodniu dobrze jest wykonać maseczkę domowej roboty lub zakupioną w sklepie. Niezależnie od typu maseczki, trzeba na kilka minut pozostawić ją na włosach, pod ręcznikiem. W ten sposób wytworzy się ciepło, a kosmetyk lepiej będzie działał na fryzurę.

Jak rozczesywać włosy kręcone?

Na sucho czy na mokro? Powszechnie uznaje się, że włosy kręcone (i falowane też) lepiej rozczesuje się na mokro. W ten sposób mniej ich wyrywamy, a pasemka nie puszą się. Przed szczotkowaniem zastosować można odżywkę bez spłukiwania. Stworzy ona na włosach barierę ochronno – nawilżającą oraz warstwę nadającą poślizg szczotce lub grzebieniowi. Pamiętaj, żeby włosy rozczesywać partiami od dołu do góry za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych „zębach”.

Jak suszyć włosy kręcone?

Latem, kiedy jest ciepło, najlepiej zrezygnować z używania suszarki. Jednak gdy temperatury spadają, przyda się nam suszarka z dyfuzorem, który rozdzieli pasemka. Urządzenie powinno mieć także możliwość ustawienia stopnia wytwarzanego ciepłego powietrza i mocy, z jaką jest ono wydmuchiwane; najważniejszy jest jednak chłodny nawiew, który włączamy po wysuszeniu włosów po to, aby zamknąć pory włosów i skóry głowy. Suszarkę należy trzymać w odległości około 15 – 20 cm, a przed rozpoczęciem zabiegu – we włosy wetrzeć ochronny kosmetyk.

Jak ścinać i cieniować włosy kręcone?

Włosy kręcone wycieniowane i podcięte nabierają objętości; może się wydawać, że jest ich więcej. Najlepiej jest uformować je na kształt litery „U”. Włosy kręcone obcięte na krótko zwiększają swój skręt, a falowane (wspomniane wyżej) – prostują się. Można poprosić fryzjera, aby podkreślił skręt ugniatając każde z pasemek i nakładając na nie żel lub gumę stylizującą.