Zasady pielęgnacji skóry i włosów, które każda z nas powinna znać.

Po pierwsze, stosuj filtry.

Filtry przeciwsłoneczne należy stosować przez cały rok. Zapytasz: „Zimą też?” Oczywiście. Zimą, mimo krótszych dni i zachmurzonego nieba, promienie słoneczne odbijają się od śniegu i pod różnymi kątami padają na skórę twarzy. Wniosek stąd taki, że zimą również możemy się opalić lub nabyć nowych przebarwień. Całkiem jasne jest to, że latem nakładamy grubszą warstwę kremu z filtrem UV. Kosmetyki takie chronią skórę przed oparzeniem, powstawaniem przebarwień i zmarszczek.

Po drugie, rób demakijaż każdego wieczoru.


Każdego wieczoru należy wykonać demakijaż. Resztki kosmetyków zalegające na powiekach lub twarzy mogłyby wywołać podrażnienia, a nawet doprowadzić do poważnych skórnych chorób. Produkty do demakijażu powinny być dobrane pod względem typu skóry i właściwości kosmetyków kolorowych (wodoodporność). Podczas demakijażu nie wolno mocno trzeć skóry, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia naskórka. Wystarczy płatek kosmetyczny nasączony kosmetykiem do demakijażu docisnąć do skóry i odczekać chwilę aż te się rozpuszczą.

Po trzecie, nawilżaj skórę.

Nawilżanie skóry twarzy i ciała chroni przed przesuszeniem, zmarszczkami, brakiem jędrności i powstawaniem przebarwień. Zimą dobrze sprawdzą się tłuste kremy i gęste balsamy lub masła do ciała. Latem natomiast dobre będą kremy BB i lekkie kosmetyki nawadniające; twarz spryskać możesz także mgiełką. Nie zapomnij o włosach – im też należy się nawilżenie. Odpowiedni poziom wody w komórkach włosów zapewni im sprężystość, gładkość i blask.

Po czwarte, oczyszczaj cerę.

W tym celu używaj peelingów, toników lub preparatów z kwasami. Dzięki nim usuniesz martwy naskórek, zanieczyszczenia zalegające w porach skóry, a nawet resztki kosmetyków. Skóra stanie się gładsza, świeższa, a z czasem jędrniejsza. Regularne korzystanie z wymienionych wyżej produktów pozwoli pozbyć się przebarwień i zmarszczek.

Po piąte, ogranicz użycie suszarki.

Włosy będą zdrowsze i ładniejsze, jeżeli pozwolisz im swobodnie wyschnąć. Częste używanie suszarki lub innych urządzeń emitujących gorące powietrze szkodzi twoim włosom. Wraz z wodą zawartą wewnątrz włosa, wyparowuje keratyna. W efekcie pasemka stają się suche, matowe i łamliwe. Do pielęgnacji włosów używaj kosmetyków nawilżających i regenerujących; szampony, maseczki i odżywki dobierz pod kątem rodzaju włosów.