Teint Visionnaire od Lancome – korektor i podkład w jednym.

Która z nas nie lubi kosmetyków dwa w jednym? Używając takich cudeniek, nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na półce w łazience lub w kosmetyczce, nie musimy kupować akcesoriów, a co najważniejsze – nie potrzebujemy nowych kosmetyków; w ten sposób oszczędzamy pieniądze. Produktem dwa w jednym jest korektor i podkład Teint Visionnaire marki Lancome.

Kosmetyk Lancome ma bardzo oryginalne opakowanie. Składa się ono z dwóch pojemniczków: w jednym znajduje się korektor, a w drugim podkład. Pojemniczek z korektorem wyposażony jest w małe, okrągłe lusterko, zamykany jest na „klik” i stanowi jednocześnie wieczko dla drugiego pojemniczka. Ten z kolei posiada pompkę, którą dozuje się podkład.

Teint Visionnaire marki Lancome dostępny jest w aż dwudziestu odcieniach. Znajdziemy kolory bardzo jasne (piaskowy, kość słoniowa, beż) i ciemne (brąz, czekolada). Korektor jest o pół tonu lub jeden ton jaśniejszy od podkładu – w myśl podstawowej zasady wizażu.

Dzięki Teint Visionnaire od Lancome stworzymy kompleksowy makijaż. Korektorem zakryjemy niedoskonałości, przebarwienia, zmarszczki, cienie pod oczami, a podkładem ujednolicimy koloryt cery i wyrównamy skórę twarzy. Po czterech tygodniach używania Teint Visionnaire przebarwienia delikatnie rozjaśnią się, a zmarszczki spłycą. Po dwóch miesiącach twarz będzie wyglądała o wiele lepiej i ładniej niż przed zastosowaniem produktu marki Lancome.

Jak aplikuje się Teint Visionnaire?
Korektor nakłada się cienkim pędzelkiem. Należy zakryć nim niedoskonałości, a następnie wetrzeć w skórę. Potem na całą twarz aplikuje się podkład płasko ściętym i szerokim pędzlem – trzeba „ostemplować” nim twarz, a kosmetyk dokładnie wklepać w skórę. Efekt końcowy nie powinien przypominać tzw. maski, a cera nie może być pokryta plamkami po korektorze lub przebijającymi przez podkład przebarwieniami. Po naniesieniu podkładu, jeszcze raz nałożyć można korektor; wtedy trzeba go dobrze połączyć z pierwszą warstwą kosmetyków.

Teint Visionnaire od Lancome nie posiada ekologicznego składu; zawiera śladowe ilości tlenków żelaza i dwutlenków tytanu, czyli substancji uważanych za naturalne. W kosmetyku znajdziemy jednak witaminę CG. Odpowiedzialna jest za uszczelnienie ścianek naczyń krwionośnych, łagodzenie podrażnień i ochronę przeciwsłoneczną. Warto dodać, że podkład zawiera filtr SPF 20.