Nawilżanie skóry twarzy – jak zrobić to poprawnie?

Nawilżanie skóry to najłatwiejszy i najlepszy zabieg, który możemy wykonać w domu. Dzięki niemu nasza twarz stanie się gładsza, młodsza, zdrowsza i piękniejsza. Jak poprawnie nawilżyć skórę twarzy? Poznaj kilka zasad, które pozwolą ci zachować młody wygląd.

Co daje nam nawilżanie skóry?

Po pierwsze, młody wygląd. Dostarczając organizmowi odpowiedniej ilości wody (również z zewnątrz), przedłużamy żywotność komórek skóry, usprawniamy ich funkcjonowanie oraz podnosimy poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, gładka i jędrna, zmarszczki wygładzają się, przebarwienia rozjaśniają, znikają nawet cienie pod oczami. Po drugie, ochrona. Nawilżając twarz zimą, zabezpieczamy ją przed mroźnym powietrzem i niską temperaturą. Unikamy w ten sposób odmrożeń, wysuszenia skóry, popękanych naczyń krwionośnych i spierzchniętych ust. Po trzecie, pielęgnacja. Kosmetyki nawilżające możemy stosować jako bazę pod podkład lub zakończenie wieczornej toalety (zwłaszcza po zrobieniu peelingu lub nałożeniu maseczki).

Nawilżanie skóry – zasady.

Jak działa krem nawilżający? Kosmetyk zatrzymuje wilgoć w skórze i pozostawia na niej ochronną barierę, której grubość uzależniona jest od konsystencji kremu. Zapobiega w ten sposób rogowaceniu i przesuszeniu naskórka oraz uczuciu ściągnięcia, łuszczenia i pojawianiu się suchych skórek. Krem nawilżający uszczelnia także komórki skóry i chroni przed ubytkiem wody i utratą elastyczności.

Każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia. Najbardziej uzupełnienia poziomu wody w organizmie potrzebują cery sucha i wrażliwa. Nawilżanie skóry jest również potrzebne osobom, które przyjmują antybiotyki w kuracji przeciwtrądzikowej. Należy jednak pamiętać, że każda z nas powinna dobrać krem nawilżający według potrzeb własnej skóry. Twarz wystarczy nawilżać dwa razy dziennie.

Co przyczynia się do wysuszenia skóry? Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może prowadzić do pogorszenia stanu skóry. Podobne skutki przynosi nieodpowiednia pielęgnacja, brak witamin, rezygnacja z kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.