Lekki puder matujący Les Voilettes od Guerlain.

Puder Les Voilettes określony został jako półkryjący i matujący. Dlatego będzie dobrym kosmetykiem dla dziewczyn, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną oraz mało widoczne i niewielkie niedoskonałości, np. częściowo wyleczony trądzik lub przebarwienia poddane rozjaśnianiu. Ponadto puder marki Guerlain daje transparentny efekt. Co to oznacza? Kosmetyk taki zapobiega błyszczeniu się skóry (zwłaszcza w strefie T – czoło, nos, broda), stapia się z odcieniem podkładu lub kolorytem skóry oraz daje naturalny efekt i jest prawie niewidoczny na twarzy. Cera pomalowana pudrem Les Voilettes zyskuje aksamitny i świeży wygląd. Co ciekawe produkt posiada delikatny kwiatowy zapach – wyczujemy w nim woń fiołków.

W drogeriach dostępne są trzy odcienie: 02 Clair, 03 Medium i 04 Dore. Kolory dopasowane są do większości kolorytów skóry, począwszy od bardzo jasnych, a skończywszy na ciemnych. Z pewnością każda dziewczyna znajdzie swoją ulubioną i dobrze dopasowaną barwą.

Jak aplikuje się puder Les Voilettes marki Guerlain? Robi się to za pomocą „puszka” dołączonego do opakowania. Aplikację zaczyna się od naniesienia niewielkiej ilości kosmetyku na strefę T, a następnie na całą twarz. Zapewni to delikatny i naturalny efekt. Jeżeli chcemy wykonać mocniejszy makijaż i na twarzy uzyskać silniejsze krycie, powinnyśmy do aplikacji użyć pędzla i dokładnie przypudrować całą twarz.

Puder sypki Les Voilettes marki Guerlain zamknięty jest w okrągłym, złotym pojemniku; to z kolei włożone jest do kartonowego opakowania. W środku znajduje się dziurkowana nakładka, przez którą przesypuje się kosmetyk tak, żeby można go było nałożyć na skórę twarzy. Wewnątrz znajdziemy także okrągły aplikator – „puszek” z materiałową rączką. Na wieczku wygrawerowano inicjały i nazwę marki.