Złoty makijaż oczu krok po kroku.

Elegancki makijaż w kolorze złotym idealnie pasuje na jesienną pogodę. Sprawdzi się również na wieczornej imprezie, w karnawale i na szalonej dyskotece. Jak zrobić makijaż rodem z wybiegu?

Zacznij od położenia bazy silikonowej – tylko taki kosmetyk utrzyma pozostałe warstwy produktów. Pod bazę natomiast możesz położyć krem nawilżający. Następnie zaaplikuj podkład, korektor i puder; wszystkie te produkty dobierz do kolorytu cery. Następnie przejdź do złotego makijażu oczu i ust. Potrzebne ci będą następujące kosmetyki: cień do brwi Fred Farrugia, cień do powiek, złota i czarna kredka, tusz do rzęs Sephora, paletka cienia Givenchy, eyeliner i sztuczne rzęsy Make Up Ever, bronzer Benefit oraz błyszczyk Smashbox.

Na całą ruchomą i nieruchomą powiekę połóż najjaśniejszy cień do powiek z paletki. W wewnętrznych kącikach oczu zaaplikuj złoty cień; kolor może „wychodzić” poza załamanie powiek na nieruchomą powiekę (jeżeli jednak masz mocno opadające powieki, zrezygnuj z „wyciągania” cienia poza obszar ruchomej powieki). W samym rogu oczu nanieść możesz odrobinę złotej kredki. Na środkową część powieki ruchomej nałóż czekoladowy cień, a w najbardziej zewnętrznych jej partiach – najciemniejszy odcień brązowego cienia do powiek. Całość dobrze rozetrzyj i połącz miękkim pędzelkiem. Na linii rzęs narysuj kreskę czarną kredką, potem popraw ją czarnym eyelinerem. Jej kształt i grubość dobierz według własnych upodobań lub aktualnych trendów. Doklej sztuczne rzęsy, a potem dokładnie je wytuszuj.

Pora dokończyć makijaż twarzy. Na kości policzkowe nanieś bronzer połączony z rozświetlaczem. Powyżej nałóż złoty cień ( ten sam, który nanosiłaś na powieki) i zblenduj go z pozostałymi kosmetykami znajdującymi się na policzku. Usta pomaluj błyszczykiem w kolorze nude lub jasnoróżowym – w myśl zasady: mocno zaakcentowane oczy i delikatnie zaznaczone usta.