Przepis na kryształki solne, czyli lecznicza kąpiel.

Czym są kąpiele lecznicze?

Kąpiele lecznicze potrzebne nam są do tego, żeby zmobilizować organizm do obrony przed chorobami i dolegliwościami. Niezwykle ważne są następujące właściwości kąpieli: temperatura wody, dodatki w postaci kosmetyków, olejków, owoców, ziół. Kąpiel w zimnej wodzie (temperatura wody wynosi do 30 stopni C) dodaje energii, pobudza i poprawia krążenie. Woda o temperaturze 36 stopni C odpręża i lekko pobudza; taką kąpiel można brać do 15 minut. Jeżeli woda ma 37 stopni C i więcej, mówi się wtedy o kąpielach ciepłych i gorących, które łagodzą bóle i pomagają zasnąć.

Kryształki solne DIY.

Powszechnie wiadomo, że kąpiele z wykorzystaniem soli przynoszą bardzo dobre efekty dla ludzkiego organizmu. Pomagają zwłaszcza przy przeziębieniach i grypie. Pamiętać należy wtedy o wysokiej temperaturze wody. Nie musisz wyjeżdżać do sanatorium, aby zażyć solnej kąpieli. Możesz przygotować ją w domu. Potrzebne ci będą kryształki solne, które również przyrządzisz we własnej kuchni.

Do zrobienia kryształków do kąpieli potrzebne ci będą następujące składniki: dwie szklanki grubej soli kamiennej, gliceryna, barwniki spożywcze i olejki eteryczne. Do kilku pojemników wsyp taką samą ilość soli. Do szklanki wlej sześć kropel gliceryny i dwie krople barwnika, a następnie dodaj do jednego z pojemników. Mieszaj tak długo aż kolor całkowicie pokryje kryształki soli. To samo zrób z pozostałymi pojemnikami wypełnionymi kryształkami.

Dobrym pomysłem będzie dodanie kilku kropel olejku eterycznego. Zapach dobrać możesz do koloru barwnika. Olejek cytrynowy energetyzuje, lawendowy uspokaja, mięta pieprzowa pobudza. Termin ważności solnych kryształków w barwnikami i olejkami wynosi około miesiąc. W tym czasie aromat przeniknie sól, a kąpiel z kryształkami będzie relaksująca.