Paletka bareMinerals Ready To Go. Co kryje w środku?

Paletka Ready To Go marki bareMinerals zawiera wszystkie te kosmetyki, które potrzebne ci są do wykonania makijażu twarzy. Jak sama nazwa wskazuje, produkty są w pełni naturalne, zawierają ekstrakty roślinne i minerały. Co kryje się w paletce bareMinerals Ready To Go? Są to następujące produkty: podkład Broad Spectrum SPF 20, puder Broad Spectrum SPF 15, bronzer, rozświetlacz, korektor Broad Spectrum SPF 20 oraz dwa małe pędzelki.

Paletka bareMinerals Ready To Go przypomina szkolny piórnik. Dlaczego? Jest zamykana za pomocą suwaka, a w środku znajduje się gumka, za którą włożyć można szminkę, tusz do rzęs lub inny podłużny kosmetyk czy akcesoria potrzebne do wykonania makijażu. Po wewnętrznej stronie wieczka umieszczono prostokątne lusterko. Korektor zabezpieczony jest przezroczystą przykrywką z plastiku; podobnie chronione są pozostałe produkty – zakrywa je podłużna bezbarwna nakładka.

Podkład Broad Spectrum SPF 20. Kosmetyk będzie dobry dla dziewczyn, które mają mało widoczne niedoskonałości – podkład daje średnie krycie (jednak dokładając kolejne warstwy, krycie można stopniować). Podkład zapewnia naturalny wygląd, bez efektu maski. Utrzymuje się do około sześciu godzin. Chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym – zawiera filtr 20 SPF.

Puder Broad Spectrum SPF 15. Kosmetyk ma lekką, transparentną postać. Położony na cerę tłustą lub mieszaną absorbuje nadmiar sebum i zapobiega świeceniu się. Daje świeże i lekkie wykończenie makijażu.

Bronzer i rozświetlacz służą do konturowania twarzy. Obydwa kosmetyki mogą być stosowane jako cienie do powiek. Jednak z nakładaniem ich w dużej ilości trzeba uważać: bronzer jest o kilka tonów ciemniejszy od podkładu, a rozświetlacz podkreśla pory. Natomiast korektor odcieniem zbliżony jest do koloru pudru; po jego nałożeniu należy odczekać jakiś czas aż stopi się z kolorytem skóry, potem można nanieść podkład i inne kosmetyki z palety bareMinerals Ready To Go.

Wszystkie kosmetyki zawierają naturalne składniki. Należą do nich między innymi: olejek jojoba, mika, tlenki żelaza, ekstrakt z alg, silikon, olej z owoców róży, wyciąg z rumianku, olejek z nasion winogrona, ekstrakt z marchewki, kiwi i cytryny.