Nawilżający balsam od Clinique – Deep Comfort Body Lotion.

Marka Clinique przygotowała dla nas kilka kosmetyków nawilżających. Są to: krem do rąk, krem do mycia ciała, emulsja i masło do ciała. Wśród nich jest także balsam Deep Comfort Body Lotion, produkt idealny na zimowe dni. Dzięki niemu skóra będzie miękka i zabezpieczona przed mroźnym powietrzem.

Balsam Deep Comfort Body Lotion od Clinique zamknięty jest w butelce o pojemności 400 ml. Opakowanie zakończone jest pompką, która ułatwia mycie ciała: na dłoń wyciskamy potrzebną nam ilość kosmetyku; poza tym nie musimy męczyć się z otwieraniem (tak jak w przypadku innych pojemników z korkiem lub zakrętką). Serię kosmetyków Clinique, Deep Comfort, poznamy po jasnożółtych opakowaniach.

Kiedy powinno stosować się balsam Deep Comfort Body Lotion? Skórę ciała powinno nawilżać się przez cały rok. Szczególny nacisk na taką metodę pielęgnacji należy postawić zimą. Pod wpływem niskich temperatur skóra narażona jest na łuszczenie, wysuszanie, pieczenie, a nawet odmrożenie. Dyskomfort można poczuć także po zdjęciu grubych i ciasnych zimowych ubrań. Nie wolno zapomnieć o nawilżeniu skóry po każdej kąpieli, prysznicu i depilacji.

Dzięki balsamowi Deep Comfort Body Lotion od Clinique skóra będzie gładka, miękka w dotyku, dobrze nawilżona. Jedna, nawet cienka warstwa kosmetyku, ochroni naszą skórę przed podrażnieniami i zimnym powietrzem. Produkt przyniesie również ukojenie po gorącej kąpieli, zregeneruje naskórek po depilacji i przyniesie ogólną ulgę dla skóry ciała. Balsam idealnie nadaje się do pielęgnacji grubej skóry na kolanach, piętach i łokciach. Niestety kosmetyk ma dość gęstą konsystencję i nie wolno używać go do nawilżania twarzy.

Clinique podpowiada nam, jakich kosmetyków oprócz gamy Deep Comfort możemy użyć, by nasza skóra wyglądała młodo i pięknie. Są to między innymi: emulsja nawilżająca Dramatically Different Moisturizing Lotion +, krem pod oczy Even Better Eyes oraz balsam do ust Superbalm Lip Treatment.