Midnight Rain od La Prairie: balsam do ciała i perfumy.

Marka La Prairie przygotowała dla nas zestaw pięknie pachnących kosmetyków. Znajdują się w nim balsam (200 ml) i perfumy (w dwóch pojemnościach: 7,5 ml i 50 ml). Wszystkie produkty zamknięte są w czarnych pojemnikach z roziskrzonymi drobinkami w kolorze złotym i srebrnym. Opakowanie balsamu do ciała ma podłużny kształt, a opakowania perfum przypominają krople deszczu – stąd nazwa produktów Midnight Rain.

Balsam do ciała Midnight Rain marki La Prairie przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich typów skóry; jednak alergicy i osoby z wrażliwą skórą ciała mogą doznać podrażnień ze względu na substancje zapachowe zawarte w składzie. Kosmetyk ma za zadanie nawilżać, wygładzać i zmiękczać skórę. Balsam Midnight Rain od La Prairie dobrze się rozprowadza i szybko wchłania; ma przyjemną konsystencję i białą barwę. Dodatkowo pozostawia na niej przepiękny zapach. W produkcie wyczujemy trzy kwiatowe nuty. Nuta głowy (wysoka) to: gujawa, mandarynka, owoc granatu i kwiat frezji. Nuta serca (średnia) łączy: białą lilię, wanilię, kwiat śliwki i różę herbacianą. Ostatnia nuta, głębi (bazowa), to: paczula, drzewo kaszmirowe, piżmo oraz wetyweria pachnąca.

Perfumy Midnight Rain od La Prairie pachną w podobny sposób. Wyczujemy w nich takie same nuty zapachowe, choć bardziej intensywne. Chcąc utrzymać zapach perfum jak najdłużej, warto wiedzieć, w których miejscach je nanosić. Zapach długo utrzyma się zatem tam, gdzie nasze ciało wytwarza najwięcej ciepła. Będą to zatem: przeguby, zgięcia dłoni i nóg, szyja (za uszami), miejsce między piersiami i u podstawy szyi (między obojczykiem). Dobrze jest także spryskać włosy oraz ubranie (perfumując bluzkę należy jednak uważać, aby zrobić to z odległości około 20 cm – w przeciwnym wypadku poplamimy ubranie).