Makijaże 2 w 1: makijaż dzienny i makijaż wieczorowy.

Czasami wystarczy tylko makijaż oczu, żeby wyglądać zniewalająco. Przekonaj się zatem, w jaki sposób zmienić makijaż dzienny w makijaż wieczorowy.

Zacznij od podkreślenia kształtu brwi. Następnie na ruchomą powiekę nałóż cień w kremie w kolorze złotym i rozetrzyj go pędzelkiem w kierunku załamania powieki; zrób to za pomocą jasnobrązowego cienia do powiek. Łuk brwiowy rozjaśnij, używając cielistej kredki. Zewnętrzny kącik oka zaakcentuj brązową kredką. Potem rozetrzyj ją tak, żeby połączyła się ze złotym cieniem do powiek. Wewnętrzny kącik oka pomaluj jasnozłotym cieniem, a linię wodną – białą kredką. Wytuszuj rzęsy i w razie potrzeby przeczesz je grzebykiem tak, aby nie pozostały na nich żadne grudki. Usta pomaluj matową pomadką w kolorze jasnego różu. Makijaż dzienny jest gotowy. Taki look nadaje się do pracy, na uczelnię i lunch z przyjaciółmi.

Pora zmienić makijaż dzienny w makijaż wieczorowy. Będzie on idealnie pasował na imprezę, randkę lub na ślub. Na czym polega zamiana makijażu oczu? Do nałożonych już kosmetyki dodaje się ich odpowiedniki w ciemniejszych kolorach. Ciemnobrązowym cieniem zaznacz załamanie powieki; możesz dołożyć także złoty cień, którego używałaś wcześniej. Narysuj czarną kredką kreskę wzdłuż linii rzęs; to samo zrób na dolnej powiece i linii wodnej oczu. Dodatkowo na dolną powiekę nanieś zmieszane razem cienie brązowy i czarny. Usta pomaluj ciemnoczerwoną konturówką i czerwoną pomadką.

Do zrobienia makijaży użyto między innymi takich kosmetyków jak: Max Factor, Bourjois, Loreal Paris, Maybelline New York. Kosmetyki powinny być dobrej jakości. Makijaż dzienny nie może być uszkodzony lub wykonany niedbale – makijaż wieczorowy mógłby nie wyglądać tak, jak byś tego sobie życzyła.