4 największe błędy których należy unikać podczas manicure.

Zadbane dłonie i ładne paznokcie chciałaby mieć każda z nas. O dłonie jest łatwo dbać: wystarczy krem nawilżający, rękawiczki w zimie i od czasu do czasu delikatny peeling. A co z paznokciami? Nie wystarczy już jeden lakier lub odżywka, by pięknie wyglądały. Dowiedz się zatem, jakich błędów unikać podczas manicure.

Po pierwsze, baza pod lakier do paznokci.

Tak jak pod podkład lub tusz do rzęs używasz bazy, tak samo powinnaś uczynić z paznokciami i pod lakier położyć specjalną bazę. Zapobiega ona przed odbarwieniem płytki paznokcia (jeżeli używasz ciemnych kolorów lakierów), zniszczeniem i odpryskiwaniem lakieru oraz przed innymi uszkodzeniami. Jako bazę można wykorzystać również odżywkę wzmacniającą lub regenerującą.

Po drugie, wycinanie skórek.

Myślisz, że kiedy wytniesz skórki, narastające na płytkę paznokcia, twoje dłonie będą ładniejsze? Nic bardziej mylnego. Skórki będą rosły grubsze i mocniejsze. Podczas manicure wystarczy je zmiękczyć w kąpieli z dodatkiem mydła, a potem odsunąć za pomocą drewnianego patyczka (często stanowi część zestawu do manicure).

Po trzecie, zbyt dużo lakieru na pędzelku.

Co za dużo, to niezdrowo. Podobnie jest i w tym przypadku. Nabieranie dużej ilości lakieru na pędzelek utrudnia manicure, a efekt końcowy nie wygląda ładnie. Poza tym gruba warstwa lakieru schnie o wiele dłużej i konieczne jest wielokrotne jej rozprowadzanie. Na płytkę paznokcia powinno nakładać się cienką warstwę lakieru, która szybko wyschnie; dla lepszego efektu paznokieć dodatkowo pomalować można jeszcze dwa razy.

Po czwarte, oliwka.

Kiedy wszystkie warstwy lakieru, odżywek i top coat wyschną, na palce i paznokcie należy nałożyć nawilżającą oliwkę. Niestety większość kobiet robi to za wcześnie, psując tym samym cały efekt dokładnie pomalowanych paznokci. Smarując oliwkę zaraz po zakończonym manicure, możemy doprowadzić do odpryskiwania top coat. Lepiej poczekać chwilkę i cieszyć się ładnymi pazurkami.