Jak zrobić demakijaż wodoodpornych kosmetyków kolorowych?

Tusz do rzęs, kredka do kresek, mocno kryjący podkład to kosmetyki, które najczęściej mają wodoodporne właściwości. Nie usunie ich zwykły płyn micelarny lub pianka, czy żel. Najlepszymi produktami do demakijażu są te, które posiadają tłustą konsystencję lub dwufazową formułę.

Demakijaż ust i oczu.
Najtrudniejsze do usunięcia są matowe, mocno kryjące szminki i błyszczyki. Ich resztki mogą pozostawać na ustach lub „wchodzić” w zagłębienia skóry na wargach. Energiczne pocieranie ust płatkiem kosmetycznym zwilżonym zwykłym płynem mogłoby podrażnić tę delikatną część twarzy. Najlepiej jest zatem usuwać je tłustym olejkiem.

Demakijaż oczu przeprowadza się za pomocą płynów dwufazowych. Dzięki nim pozbędziesz się wodoodpornej maskary, kredki i eyelinera oraz cieni do powiek. Jak używa się takich płynów? Najpierw energicznie wstrząśnij opakowaniem tak, aby dwa płyny (fazy wodna i olejowa) połączyły się ze sobą. Wilgotny płatek kosmetyczny przyłóż do oczu i delikatnie dociśnij. Pamiętaj, aby nie trzeć skóry powiek i rzęs – mogłabyś je uszkodzić. Czynność tą powtarzaj do momentu całkowitego usunięcia wszystkich produktów kolorowych z oczu.

Demakijaż twarzy.
Ciężkie podkłady i korektory usuniesz za pomocą olejków do demakijażu, kremowych płynów, balsamów lub specjalnych ściereczek. Kosmetyk należy wmasować w skórę kolistymi ruchami, a potem zetrzeć chusteczką higieniczną, płatkiem kosmetycznym lub zmyć chłodną wodą. Bardzo popularną metodą robienia demakijażu jest OCM, czyli olejowanie twarzy. Ten sposób poleca się osobom z tłustą skórą twarzy, ponieważ tylko olej (kosmetyk) jest w stanie usunąć inny olej (sebum wytwarzane przez skórę). Mieszankę olejów należy nanieść na skórę, delikatnie wmasować, a na twarz położyć ręcznik namoczony w ciepłej wodzie. Zabieg taki powtarza się dwa lub trzy razy; potem trzeba usunąć olej ze skóry. OCM usuwa cały makijaż oraz oczyszcza pory skóry, odżywia i nawilża głębsze partie naskórka.