Jak ujarzmić brwi? Kilka przydatnych trików.

Naturalne, cienkie, przycięte, a może pofarbowane? Jakie są twoje brwi? Jeżeli nie masz pomysłu, co z nimi zrobić, w jaki sposób o nie dbać i jaki powinny mieć kształt, przeczytaj tekst i poznaj kilka przydatnych trików, które pozwolą ci ujarzmić brwi.

Nadaj swoim brwiom odpowiedni kształt.

W tym celu użyj pęsetki, szczoteczki i nożyczek. Wewnętrzna część brwi powinna zaczynać się na równi z płatkiem nosa, a zewnętrzna swój koniec powinna mieć mniej więcej w połowie nieruchomej powieki. Zgięcie łuku brwiowego wyznacz nad zewnętrzną częścią tęczówki. Włoski, które znajdą się poza wyznaczonymi liniami, wydepiluj. Natomiast te, które okażą się zbyt długie – przytnij, używając szczoteczki i nożyczek.

Użyj kredki lub cieni do brwi.

Dzięki kosmetykom optycznie zagęścisz włoski, a brwiom nadasz pożądaną formę. Najpierw wyznacz kontur łuku brwiowego, a potem zamaluj skórę wewnątrz – rysuj niewielkie kreski, imitujące włoski. Odcień kredki lub cieni powinien być zbliżony do koloru brwi. Do malowania równie dobrze możesz użyj dwóch odcieni – wtedy nadasz brwiom naturalny wygląd.

Rozjaśniaj skórę wokół brwi.

Rozświetlając tę część nad łukiem brwiowym, optycznie powiększasz oczy, a twarzy nadajesz zdrowy i promienny wygląd. Jak osiągnąć taki efekt? Zastosuj korektor o ton jaśniejszy od twojej skóry, rozświetlacz lub kremowy cień do powiek bez połysku. Kosmetyk dokładnie rozetrzyj w taki sposób, by wtopił się w podkład i puder oraz połączył się z kolorytem cery.

Wymodeluj brwi.

Mimo iż w sezonie jesień/zima 2015/2016 modne będą naturalne i potargane brwi, staraj się codziennie je układać. Użyj do tego szczoteczki po starej maskarze (oczywiście wcześniej dokładnie ją umyj) lub żelu kupionego w drogerii.

Pozwól brwiom rosnąć.

Czy znasz trzy fazy wzrostu: anagen, katagen i telogen? Być może poznanie „życia brwi” pozwoli ci lepiej je pielęgnować. Żeby przyspieszyć wzrost włosków, regularnie wykonuj peeling. Podczas złuszczania martwego naskórka z twarzy nie zapomnij o łuku brwiowym – usunięcie zrogowaciałego naskórka pozwoli brwiom rosnąć szybciej i lepiej. Co wieczór smaruj brwi olejkiem rycynowym, który posiada właściwości przyspieszające wzrost, odżywcze i wzmacniające.